یادگیری و آموزش از راه دور طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرده است و با حضور پررنگ انواع فن‌آوری ارتباطی، اهمیت آن بیش‌ از پیش ملموس‌تر شده است. این دگرگونی مثبت و سازنده و نیز سهولت در امر یادگیری که از محل کار یا خانه صورت می‌گیرد، بیش از هر چیز به لطف پیشرفت‌های بنیادین و غیرقابل‌تصور فن‌آوری و دنیای مجازی است.
پیش‌فرض ذهنی بسیاری از افرادی که تاکنون آموزش و یادگیری در دنیای مجازی را تجربه نکرده‌اند، معمولا خیلی مثبت نیست و آن را هرگز قابل‌مقایسه با فضای کلاس واقعی نمی‌دانند؛ وجود چنین دیدگاهی که البته منطقی به‌نظر می‌رسد، ریشه در واکنش‌های طبیعی انسان‌ها نسبت به پدیده‌های نو پیرامون‌شان دارد. درواقع پیش از آنکه شخصاً آن را تجربه کنند، صرفا بر اساس تصورات و معیارهای ذهنی پیشین خود و یا تجربیات غیرمستقیمی که از دیگران به آنها منتقل شده است ممکن است در مورد آن موضوع سوگیری ذهنی کنند.

فارغ از تأثیرات ناخواسته و دردناکی که برای تمام مردم جهان به‌بار آورده است، دوران همه‌گیری کرونا شتاب بیشتری به لزوم بهره‌بردن از آموزش از راه دور به‌وجود آورده است. بسیاری از پیش‌فرض‌های ذهنی و کلیشه‌ای همه‌ی ما، بدون درنظر گرفتن محیط زندگی‌مان، با تجربه‌ی طولانی کرونا در زندگی روزمره دست‌خوش تغییر شده است که آموزش از راه دور نیز در این مورد مستثنا نیست. بر اساس تجربه‌ی شخصی من و برخی از همکارانم، جالب این است که مبتنی بر بازخورد و نظر بسیاری از زبان‌آموزان، آموزش زبان از راه دور باعث شده است که تمرکز و دقت‌نظر فردی در روند یادگیری بهبود یابد. شخصاً معتقدم متمرکز شدن مدرس برای جبران نبود فرصت رو در رو در کلاس واقعی سبب شده است که در اکثر مواقع کارآیی و راندمان مدرس با وجود صرف انرژی بیشتر در کلاس آنلاین، به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای رضایت‌بخش باشد.
یادگیری از خانه یا محل کار
اگر شما هم در مورد کارایی و مطلوب بودن کلاس‌های آموزشی آنلاین مردد هستید، پیشنهاد می‌کنم حتما کلاس آنلاین را طی یک جلسه‌ی نیم‌ساعته با Pedram English تجربه کنید.
برای مشاهده‌ی دوره‌های آنلاین Pedram English اینجا کلیک کنید.